Eski eşiyle barışmak için dağda yaşamaya başladı

Eski eşiyle barışmak için dağda yaşamaya başladı
Eski eşiyle barışmak için dağda yaşamaya başladı
- Datça ilçesinde boşandığı eşinin kendisine dönmesini isteyen Sadettin Özlük, 930 rakımlı Kocadağ'ın zirvesine çadır kurdu - Datça Kaymakamı Vehbi Bakır'ın devreye girerek yönlendirdiği AFAD ekipleri, Özlük'ü dağdan inmeye ikna edemedi

MUĞLA (AA) - Datça ilçesinde boşandığı eşinin kendisine dönmesini isteyen Sadettin Özlük, 930 rakımlı Kocadağ'ın zirvesinde kurduğu çadırda kalmaya başladı.

Datça'da inşaatlarda boyacılık ve tadilat işlerinde çalışan Sadettin Özlük (52), Kocadağ'ın zirvesine çadır kurdu. Olayı öğrenen  Kaymakam Vehbi Bakır, devreye girerek İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekiplerini Kocadağ'a yönlendirildi.

5 kişilik AFAD ekibi, önceki gün yaklaşık 3,5 saat süren zorlu yürüyüşün ardından zirveye çıkarak Özlük'e ulaştı. Çadırda AFAD ekibiyle konuşan Özlük, dağdan inme teklifini geri çevirdi. Özlük'ü ikna edemeyen AFAD ekibi, zirveden ayrıldı.

Özlük'ün sosyal paylaşım sitesinde eski eşiyle yeniden bir araya gelene kadar dağdan inmeyi düşünmediği yönünde bir mektup paylaştığı belirtildi.

Özlük'ün eski eşi Türkan Esenboğa'nın (50) İstanbul 'da yaşadığı ve yakınlarına, kızını evlendirdikten sonra tekrar bir araya gelebileceklerini, eski eşinin bir an önce dağdan inmesini beklediğini söylediği öğrenildi.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Kaymakam

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  sosyal

  ,

  Datça

  ,

  Türkan

  ,

  muğla