Eski milli basketbolcu VIP şoförü oldu

Eski milli basketbolcu VIP şoförü oldu
Eski milli basketbolcu VIP şoförü oldu
- Eski milli basketbolcu Burcu Yenigün, Bodrum'da yerli ve yabancı turistlere VIP taşımacılık hizmeti veriyor

MUĞLA (AA) - Bodrum'a yerleşen eski milli basketbolcu Burcu Yenigün, Mersin'deki evini satıp aldığı VIP aracıyla ilçedeki turistlere taşımacılık hizmeti veriyor

Ankara Yükseliş Koleji, Kıbrıs Lefkoşa, Suadiye Spor kulüplerinde oynadıktan sonra basketbola bir süre antrenör olarak devam eden Yenigün, aldığı bir kararla İstanbul 'dan Bodrum'a yerleşti.

Mersin'de kendisine ait evi satan Yenigün, parasıyla VIP yolcu taşımacılığında kullanılan bir araç aldı. Daha sonra Bodrum'a gelen eski milli sporcu, burada TÜRSAB'a kayıtlı taşımacılık işine başladı.

Yaptığı işiyle kadınlara örnek olduğunu anlatan Burcu Yenigün, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 ay önce Bodrum'a yerleştiğini söyledi.

Transferi kendi aracıyla yaptığını kaydeden Yenigün, "Arabamı aldım ve transfer işi yapıyorum. 30 yıllık bir basketbol geçmişim var. 15 yıl birinci ligde top oynadım. Daha sonra antrenörlük yapmaya başladım. İstanbul'da çok yoruldum ve buraya geldim. Burası beni dinlendiriyor" dedi. 

Burcu Yenigün, yaptığı işle ilgili çevresinden de olumlu tepkiler aldığını belirterek, şöyle konuştu:

"Çok değişik tepkiler alıyorum. 'Artık bıyıklı şoförlerden sıkılmıştık' diyorlar bana. Artık ben bu işi yapıyorum ve başka bayanların da bu işi yapmasını amaçlıyorum. Bugüne kadar bir güçlükle karşılaşmadım. Tek başıma mücadele ediyorum ve çevremden de çok destek alıyorum."


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  Ankara

  ,

  Mersin

  ,

  İstanbul

  ,

  spor

  ,

  Bodrum

  ,

  muğla