Fethiye Belediyesinin kaçak yapı yaptırdığı iddiası

Fethiye Belediyesinin kaçak yapı yaptırdığı iddiası
Fethiye Belediyesinin kaçak yapı yaptırdığı iddiası
- Muğla'nın Fethiye ilçesinde 3 ayrı kaçak yapıya göz yumduğu iddiasıyla Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve eski dönemdeki bazı meclis üyeleri yargılanacak

MUĞLA (AA) - Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve eski dönemdeki bazı meclis üyeleri kaçak yapılara göz yumduğu iddiasıyla 3 ayrı dosyadan yargılanacak.

2012'de şikayet dilekçeleriyle Fethiye Belediyesine yöneltilen suçlamaları inceleyen İçişleri Bakanlığı müfettişleri, soruşturmayı tamamladı.

Soruşturma kapsamında ilçede 3 ayrı kaçak yapıya göz yumduğu iddiasıyla Başkan Saatcı, dönemin belediye meclis üyeleri Sadık Çetkin, Ümit Ersoy, Metin Talaş, Şevki Çakal, Aytekin Aras, Ahmet Dönmez, Muhittin Kayabaş ile Fethiye Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Tayfun Turgut ve Hesap İşleri Müdürü Hakan Alp hakkında yargılama kararı verildi.

Başkan Saatcı, düzenlediği basın toplantısında, meclis üyesi arkadaşlarıyla gidip hesap vermeye hazır olduklarını söyledi.

"Zimmete  para geçirmek", "suistimal", "ihaleye fesat karıştırmak" gibi halkın yüzüne bakamayacakları işlerle suçlanmadıklarını belirten Saatcı, "Öyle olsa zaten kendimiz bırakır gideriz. Bunlar bizim için şeref madalyasıdır. Ama bu iftiraları ortaya atanlarla ilgili herhangi bir işlem yapılmadı. Bizim de adliyeden veya İçişleri Bakanlığı'ndan en kısa zamanda sonuç beklemek doğal hakkımız" dedi.

Saatcı, kendilerine ulaşan yazıyla bundan sonra belediyenin sahip olduğu mülklerin sözleşmeleri sona erdiği tarihten itibaren, tahliye edilip yeniden ihaleye çıkarılması gerekeceğini ifade etti.

Uygulamanın Fethiye'de huzuru bozacağını ileri süren Saatcı, dededen, babadan belediyenin kiracısı olan insanların bu uygulamayla yerlerinden olacağını bildirdi.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir de uygulamanın Fethiye'nin küçük ve orta ölçekli esnafına büyük zarar vereceğini ve kaos ortamı oluşacağını ileri sürdü.

Soydemir, özellikle devlet büyüklerinden ve bölge milletvekillerinden bu kararların değişmesi için çaba sarf etmelerini istedi.