Fethiye'de "meydan" dansçıların oldu

Fethiye'de "meydan" dansçıların oldu
Fethiye'de "meydan" dansçıların oldu
- Muğla'nın Fethiye ilçesinde çoğu zaman resmi törenlere ev sahipliği yapan Beşkaza Meydanı, bu kez dansçıların figürleriyle renklendi

MUĞLA (AA) - Fethiye Arjantin Tango Dans Grubu öncülüğünde Beşkaza Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, yaklaşık 150 dansçı, çalan müzik eşliğinde sirtaki, tango, salsa ve roman danslarını sergiledi.

Fethiye Arjantin Tango Grubu üyesi Can Çinte, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliği Fethiye'de ikinci kez gerçekleştirdiklerini söyledi. Etkinlikte herkesin istediği gibi dans etmesini sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Çinte, ilçedeki profesyonel dans topluluklarının gösteriye renk kattığını dile getirdi.

Etkinlikte latin danslarının yanı sıra yöresel danslara da yer verdiklerine değinen Çinte, "Yöresel şarkılar sayesinde Fethiye halkının da etkinliğe katılımını sağladık. Önümüzdeki yıllarda belediye ve diğer sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla bu etkinliğin her yıl şölen havasında kutlanmasını hedefliyoruz" dedi.

Dansçılar İlker Gülcan ve Seda Akkaya'nın latin dansı, izleyenlerden büyük alkış topladı. İlçede tatilini sürdüren bazı yabancı turistler de dansçılara eşlik etti.