Fethiye'de organ bağışı

Fethiye'de organ bağışı
Fethiye'de organ bağışı
- Muğla'nın Fethiye ilçesinde geçirdiği trafik kazasında beyin ölümü gerçekleşen kişinin organları, 3 hastaya şifa olacak

MUĞLA (AA) - Fethiye ilçesinde trafik kazasında ağır yaralanan ve beyin ölümü gerçekleşen kişinin organları ailesi tarafından bağışlandı.

Süleyman Demirel Bulvarı'nda 19 Nisan'da yolun karşısına geçmeye çalışırken motosikletin çapması sonucu ağır yaralanan ve Fethiye Devlet Hastanesine kaldırılan Şaban Ünlü 'nün (50), beyin ölümü gerçekleşti.

Fethiye Organ Bağışı Koordinatörlüğü yetkililerinin görüştüğü Ünlü'nün ailesi, organ bağışına onay verdi. Bunun üzerine  İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Kent Hastanesi ve İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ekipleri, Fethiye'ye geldi.

Yaklaşık 3 saat süren operasyonun ardından, Ünlü'nün böbrekleri Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine, karaciğeri ise Kent Hastanesine götürüldü. Ünlü'nün travmaya maruz kalan akciğeri ise alınmadı.

Fethiye Sağlık Müdürü Uğur Çomak, gazetecilere yaptığı açıklamada, bağışlanan organlardan en az 3 hastanın faydalanacağını söyledi. Aileye müteşekkir olduklarını ifade eden Çomak, "Vatandaşlarımız artık organ bağışı konusunda bilinçlendi. İnşallah bu sayılar artacak. Aileye başsağlığı diliyorum" dedi.

Şaban Ünlü'nün kardeşi Recep Ünlü ise aile olarak bir araya gelerek organ bağışını sağladıklarını belirterek, başka hastaların, kardeşinin organlarıyla şifa bulmasını diledi.