Fethiye'de tarım arazileri ve bazı evleri su bastı

Fethiye'de tarım arazileri ve bazı evleri su bastı
Fethiye'de tarım arazileri ve bazı evleri su bastı
-Hafta boyunca etkili olan yağışlar nedeniyle Fethiye ilçesindeki tarım arazileri ve bazı evler sular altında kaldı

MUĞLA (AA) - Fethiye ilçesinde hafta boyunca aralıklarla devam eden yağışlar nedeniyle tarım arazileri ve bazı evleri su bastı.

Kayaköy Mahallesi'nde yağışlar nedeniyle Keçiler ve Kınalı mevkilerindeki tarım arazileri ve bazı evlerin çevresinde su birikintileri oluştu. Mahallede ulaşımı sağlayan ara yollar da biriken su nedeniyle kapandı.

Su basan tarım arazilerine yakın noktaya inşa edilen evlerdeki ahırlar da yağmur sularına teslim oldu. Birçok vatandaş, yükselen su seviyesi nedeniyle küçükbaş hayvanlarını mahallenin yüksek kesimlerine taşıdı.

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler, tarım arazilerinde biriken suyun tahliyesi için bölgede makineleriyle çalışma yaptı.

Bölgede yaşayan Sevcan Kıryaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, yağışlar nedeniyle tarım arazilerine biriken suların evlerine kadar ulaştığını söyledi.

 Her yıl aynı sorunla karşılaştıklarını anlatan Kıryaman, "Son günlerde yağan yağmur Kayaköy'ü sular altında bıraktı. Ahırlarımıza giremiyoruz. Ekili alanlardaki suyu tahliye edemiyoruz. Çevredeki dağlardan gelen yağmur suları bizi zor durumda bıraktı. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Fethiye

  ,

  Tarım

  ,

  ,

  tahliye

  ,

  Yağmur

  ,

  muğla