Fethiye'ye temsili il tabelası konulması

Fethiye'ye temsili il tabelası konulması
Fethiye'ye temsili il tabelası konulması
- "Fethiye İl Olsun Hareketi" kapsamında, ilçe girişine konulan temsili il tabelası, kaldırıldı - Kaymakam Çalık: - "Tabela, Karayolları Kanunu'na aykırılık teşkil ettiği ve Meclis iradesine ters düştüğü için indirildi"

MUĞLA (AA) - Fethiye Belediyesi öncülüğünde başlatılan ve 38 sivil toplum örgütünün destek verdiği "Fethiye İl Olsun Hareketi" kapsamında, ilçe merkezinin girişine konulan temsili il tabelası indirildi.

Çiftlik Kavşağı'na yerleştirilen ve bir tarafında "Fethiye ili, Hoşgeldiniz", diğer tarafında ise "Fethiye ili, Güle Güle" yazısı yer alan tabela, Muğla Valiliğinin emriyle dün akşam görevli ekiplerce indirildi.

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il olmanın kanunla olabileceğini hatırlattı.

İlçede bir süredir "Fethiye İl Olsun Hareketi" kapsamında imza kampanyası düzenlendiğini belirten Çalık, şunları kaydetti:

"İmza kampanyası düzenlemek sivil toplum kuruluşlarının hakkıdır. Ama tabela asınca sanki Meclis iradesine saygısızlık gibi oluyor. İl ancak Meclis'in kararıyla olabilecek bir durum. Tabela, Karayolları Kanunu'na aykırılık teşkil ettiği ve Meclis iradesine ters düştüğü için indirildi."