G20 Liderler Zirvesi'ne doğru

G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
- Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud'un kaldığı otele, dev Türk ve Suudi Arabistan bayrağı asıldı - Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping'in karayoluyla konaklayacağı otele hareket ettiği güzergahta bazı Çin vatandaşları da ellerinde taşıdıkları Türk ve Çin bayrakları ile sevgi gösterisinde bulundu

ANTALYA (AA) - Antalya'da gerçekleştirilen G20 Liderler Zirve'si kapsamında Türkiye'ye gelen Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud'un kaldığı otele dev Türk ve Suudi Arabistan bayrağı asıldı.

Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud, konaklayacağı Kundu bölgesindeki Mardan Palace Oteli'nden hareket ederek Belek'teki zirvenin yapılacağı otele geçti.

Suud Kralı Selman'ın otelden çıkışı sırasında bölgedeki güzergahlarda yoğun güvenlik önlemi alınarak, araçların bir süre geçişine izin verilmedi. 

Kral Selman bin Abdülaziz Al Suud'un bulunduğu konvoyun geçişinin ardından, güvenlik gerekçesiyle bir süre daha kapalı kalan yol, yeniden trafiğe açıldı.

Otel önünde Suudi Arabistan heyetinin ulaşımı için için de çok sayıda lüks aracın hazır bekletildiği görüldü.

- Çinlilerden sevgi gösterisi

 Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping'in karayoluyla konaklayacağı otele hareket ettiği güzergahta, bazı Çin vatandaşları da ellerinde taşıdıkları Türk ve Çin bayrakları ile sevgi gösterisinde bulundu.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı protokol yolunda, Devlet Başkanı Xi Jinping'in Belek'e geçişi sırasında havadan bir polis helikopteri de eşlik etti.

 Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping'in geçiş güzergahında bekleyen Çin vatandaşı Roza Liuyu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, devlet başkanını gördüğü için çok heyecanlandığını belirtti.

Türkiye ile Çin'in çok daha sıkı ilişkiler kurmasını ümit ettiğini ifade eden Liuyu, "Umarım Antalya'da yapılan zirveden güzel sonuçlar çıkar" dedi.