Gazete kağıtlarını para sandı polise yakalandı

Gazete kağıtlarını para sandı polise yakalandı
Gazete kağıtlarını para sandı polise yakalandı
- Marmaris'te telefonla dolandırıcılık yaptığı iddia edilen kişi, polisin içine para yerine gazete kağıtları koyduğu poşeti aldığı sırada gözaltına alındı

MUĞLA (AA) - Marmaris'te telefonla dolandırıcılık yapmak isteyen kişi, polis tarafından suçüstü yakalandı. 

Alınan bilgiye göre, C.Ç. isimli kadını telefonla arayarak kendisini savcı olarak tanıtan kişi, banka hesaplarının terör örgütü tarafından ele geçirildiği bahanesiyle kadından 30 bin lira istedi. Zanlıya istediği parayı veren kadın , bir süre sonra dolandırıldığını anlayarak polise başvurdu. 

Marmaris Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerinin yaptığı araştırmada, parayı şebeke üyesi A.A'nın (17) aldığı belirlendi. A.A, polis tarafından takip edilmeye başlandı. Şebekenin ilçedeki başka bir kadını da aynı yöntemle dolandırmaya çalıştığını tespit eden polis, hesabındaki parayı çekmek için Ulusal Egemenlik Caddesi'ndeki bir bankanın şubesine gelen kadın ile buluştu.

Siyah poşete para yerine gazete kağıtları koyan polis, kadını buluşma yeri olan Atatürk Meydanı'na gönderdi. Kadından içinde para olduğunu sandığı poşeti alan A.A, polis tarafından suçüstü yakalandı. 

Daha önce de benzer suçlardan kaydı olduğu öğrenilen zanlı, ifade işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece "dolandırıcılık" suçlamasıyla tutuklandı.