Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Muğla Milletvekili adayı Özyer: - "Ben bu milletin sağduyusuna, ön görüsüne güveniyorum, hiçbir zaman yanlış yapmayacağına inanıyorum"

MUĞLA (AA) - AK Parti Muğla Milletvekili adayı Hasan Özyer, seçim çalışmaları kapsamında Fethiye'de görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

Kordon boyundaki bir restoranda düzenlenen kahvaltıda konuşan Özyer, bugüne kadar kendisine gelen talepleri ilgili yerlere ileterek takipçisi olduğunu söyledi.

7 Haziran'dan sonra da bölgenin kalkınması için ihtiyaç duyulan projelerin takipçisi olacağını dile getiren Özyer, bu konuda herkesin üzerine önemli görevler düştüğünü belirtti.

Özyer, bölge turizminin gelişmesi için çalışmalar yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

Fethiye'de uzun süredir kruvaziyer turizminin konuşulduğuna dikkati çeken Özyer, yat çekek yeri projesinin de yapılan itirazlar sonucu çözülemediğini hatırlattı.

Hukukun üstünlüğüne, bağımsız bir adalet sistemine inandığını vurgulayan Özyer, şöyle konuştu:

"Biz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti hukukumuzu, yargımızı bağımsız hale getirip güçlendiremezsek gideceğimiz yer muasır medeniyetler seviyesi değildir. Ne yazık ki kaosun olduğu başka yönlerdir. Buna hep inandım ve bunun mücadelesini verdim. Ben bu milletin sağduyusuna, ön görüsüne güveniyorum, hiçbir zaman yanlış yapmayacağına inanıyorum. Eğer doğru sistem kurulur, önüne seçenek sunulursa yasama yürütme ayrılsın, adı ister meclis olsun ister senato. Bu millet en doğrusunu seçecektir."

Özyer, Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu sivil anayasa ve reformları bu dönem gerçekleştirebileceklerini kaydetti.