Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Milletvekili adayı Öztürk: - "Bodrum'da yaşanan sel felaketiyle ilgili gelişmeleri Ankara'da Başbakan Ahmet Davutoğlu'na aktararak mağdur olan vatandaşlara destek verilmesini istedik"

MUĞLA (AA) - AK Parti Milletvekili adayı Nihat Öztürk, "Bodrum'da yaşanan sel felaketiyle ilgili gelişmeleri Ankara 'da Başbakan Ahmet Davutoğlu'na aktararak mağdur olan vatandaşlara destek verilmesini istedik" dedi.

Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada,  AK Parti seçim beyannamesinin açıklanmasının ardından AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Ankara'da görüştüklerini söyledi.

Yaşanan sel felaketi sonrasında, Bodrum'daki işletmelerin sorunları ve çözümü konusunda mağdur vatandaşlarla görüşmelerde bulunduklarını anlatan Öztürk, sel yüzünden ortaya çıkan mağduriyetlerle ilgili çalışma yaptıklarını dile getirdi.

Görüşmeye, Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp'in de katıldığını belirten Öztürk, "İlçedeki yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini de alarak dosya hazırladık. Bodrum'da yaşanan sel felaketiyle ilgili gelişmeleri Ankara'da Başbakan Ahmet Davutoğlu'na aktararak mağdur olan vatandaşlara destek verilmesini istedik. Bodrum Ticaret Odası Başkanı ile Bodrum Belediye Başkanı'nın gündeme getirdiği konulara da Başbakanımıza sunduğumuz dosyada yer verdik" dedi.

Öztürk, afetin partisinin olmayacağını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bizler, bu sürecin takipçisi olacağız. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, hasar tespitleriyle ilgili başvurularını mutlaka ilgili kurumlara yapsınlar. Mutlaka, hasar tespiti yaptırsınlar. Yaşanan sel felaketi nedeniyle vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi sürecinde üzerimize düşeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."