Gönüllü turizm elçileri Vali Çiçek'i ziyaret etti

Gönüllü turizm elçileri Vali Çiçek'i ziyaret etti
Gönüllü turizm elçileri Vali Çiçek'i ziyaret etti
- Vali Çiçek: - "Sizlerin turistlere davranışınız, ilginiz, alakanız ülkemize gelen turistlerin yanında olmanız çok önemli"

MUĞLA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi ve En Kulüp işbirliği ile başlatılan Gönüllü Turizm Elçiliği Projesi kapsamında, gönüllü öğrenciler Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından makamında kabul edildi. 

En Gençlik Eğitim ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Pekdemir ve beraberindeki Gönüllü Turizm Elçilerini Muğla Valisi Amir Çiçek ve Vali Yardımcısı Kamil Köten Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda ağırladı. 

Gönüllü Turizm Elçiliğinin turizme çok büyük katkısı olduğunu belirten Çiçek, gençlerin gönüllü olarak içlerindeki memleket ve insan sevgisi ile vatanını, milletini gelen turistlere anlatma çabasını takdirle karşıladığını söyledi.

Projeye gönüllü olarak katılan öğrencileri kutlayan Çiçek, "Sizlerin turistlere davranışınız, ilginiz, alakanız ülkemize gelen turistlerin yanında olmanız çok önemli. Çünkü insanlar onlara söylediklerinizi unutabilirler ama onlara davranışınızı asla unutmayacaklardır" dedi.

Çiçek, proje ile Türkiye aleyhine yürütülen negatif çalışmaların boşa çıkacağını ve ülke tanıtımına katkı sağlanacağını dile getirdi.

En Gençlik Spor Eğitim ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Pekdemir ise Gönüllü Turizm Elçiliği Projesi ile ortaokul ve lise öğrencilerinin hem ülke turizmine katkı sağlayacağını hem de çocukların tatilde zamanlarını en iyi şekilde değerlendireceğini kaydetti.

Proje sayesinde ortaokul ve lise öğrencileri yabancı dil pratiği yapma fırsatı bulduğuna işaret eden Pekdemir, "Ayrıca öğrencilerimiz gezerek, eğlenerek sosyal yönlerini, kişiliklerini geliştiriyorlar. Bu sayede çocuklar girişken, kendine güvenen sorumluluk sahibi bir birey oluyorlar" diye konuştu.

Vali Çiçek, program sonunda projeye katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi