Güney Ege başka bir beyaza büründü

Güney Ege başka bir beyaza büründü
Güney Ege başka bir beyaza büründü
-Türkiye'nin birçok yeri kar yağışı nedeniyle, Güney Ege ise erken gelen baharla açan badem ağaçlarının çiçekleriyle beyaza büründü

MUĞLA (AA) - Güney Ege'ye bahar erken geldi. Bozbuzun ve Datça yarımadaları badem ağaçlarının açan çiçekleriyle kartpostallık görüntüler oluşturdu. 

Türkiye 'nin birçok yeri kar yağışı nedeniyle, Güney Ege ise erken gelen baharla açan badem ağaçlarının çiçekleriyle beyaza büründü.

Marmaris'e yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Söğüt ve Selimiye mahallelerinde badem ağaçları çiçek açtı. Yol kenarları papatyalarla kaplandı. 

Erken bahar sevinci yaşamak isteyen vatandaşlar ise kırlarda ve bahçelerde piknik yaparak zaman geçirdi. Fotoğraf tutkunları ise kartpostallık görüntüleri makinelerine kaydetmek için gezintiye çıktı. Datça ilçesinde de çiçeklerle kaplı badem ağaçları güzel görüntüler oluşturdu. 

Güzel havayı fırsat bilen ilçe merkezindekiler ise deniz kenarlarında oturarak güneşin tadını çıkardı. İskelelerden oltalarıyla balık tutmaya çalışanların yanı sıra sahil yolunda da çok sayıda kişinin yürüyüş yaptığı dikkat çekti. 

Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, turistik ilçede hava sıcaklığının 15 dereceyi bulduğunu ve güzel havanın hafta sonuna kadar etkili olacağını bildirdi.