Güney Ege sahillerinde bayram yoğunluğu

Güney Ege sahillerinde bayram yoğunluğu
Güney Ege sahillerinde bayram yoğunluğu
- Hava sıcaklığının 30 derece ölçüldüğü Muğla'da vatandaşlar, serinlemek için sahilleri tercih edince plajlarda yoğunluk yaşandı

MUĞLA (AA) - Muğla'da 5 gündür etkili olan yağışların ardından havaların ısınmasıyla yerli ve yabancı turistler sahillerde yoğunluk oluşturdu.

Bayram tatilini Muğla ve ilçelerinde geçirmek isteyenler, havanın düzelmesiyle denize girerek serinlemeye çalıştı.

Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi'nde tatilciler, halk plajında güneşin ve denizin keyfini çıkardı. Bazı tatilciler denize girmeyi tercih ederken, kimileri de Akyaka'dan kalkan günübirlik tur tekneleriyle Gökova Körfezi koylarında gezintiye çıktı. Akyaka, yakın illerden gelen turistlerle doldu. Çok sayıda vatandaş da ormanlık alanlarda piknik yapmayı tercih etti. 

Akyaka'da tatilini spor yaparak geçirmek isteyenler, Akçapınar sahilinde kano ile gezintiye çıktı. Bazı turistler de rüzgar sörfü yaptı.

Marmaris'te Belediye Halk Plajı, Uzunyalı Sahili ve İçmeler Plajı'na gelen turistler, sık sık denize girdi. 

Bayram tatilini Fethiye'de geçiren tatilciler, hafta boyunca etkili olan yağışın ardından güneşin yüzünü göstermesiyle plajlara akın etti.

Macera tutkunları da  Babadağ'da yamaç paraşütü yaptı. Paraşütçülerin gökyüzündeki görsel şovu, plajda güneşlenen vatandaşlarca ilgiyle izlendi.

 - Caretta carettalara ilgi 

Ortaca ilçesinde günübirlik tekne turlarına katılanlar, Dalyan Kanalı'nda gezme fırsatı buldu. Tur kapsamında, Dalyan'daki kaya mezarlarını izleyenler, daha sonra dünyaca ünlü İztuzu Plajı'nda denize girdi.

Bazı tatilciler, İztuzu Plajı'ndaki Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki yavru caretta carettalar ile tedavisi süren kaplumbağaları ziyaret etti.  


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Rüzgar

  ,

  Fethiye

  ,

  Marmaris

  ,

  Tur

  ,

  Ünlü

  ,

  muğla