Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Dağlıca bölgesindeki terör saldırısının ardından Fethiye'de eğlence mekanları eğlenceye ara verdi

MUĞLA (AA) - Muğla'nın turistik ilçesi Fethiye'deki yaklaşık 500 eğlence mekanı ve restoran, Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı nedeniyle eğlence programlarına ara vererek işletmelerini kapattı.

Ölüdeniz ve Hisarönü Mahallesi'ndeki işletmeler, terör saldırısı haberinin duyulmasının ardından ortak bir karar alarak mekanlarda müzik çalmayı kesti.

Bazı işletmeler yerli ve yabancı müşterilerine durumu anlatarak, işletmelerin önüne "Terör olaylarını protesto amacıyla bu gece boyunca kapalıyız" yazarak mekanları boşaltıp, kapattı.

Hisarönünde bar işletmeciliği yapan Salih Büyükkoca, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede yaşanan terör olaylarından dolayı biriken öfkelerinin olduğunu, son saldırının ardından esnaf olarak alkol satışı ve eğlenceye bir geceliğine ara verdiklerini söyledi.

Durumu mekanlarına gelen misafirlerine uygun bir dille anlattıklarını kaydeden Büyükkoca, "Şehit haberini duyduğumuzda bölgedeki yaklaşık 500 esnafla yas ilan edip mekanlarımızı kapattık. Artık, şehit haberlerini duymak istemiyoruz. Terör saldırısındaki şehitlerimize de Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz" dedi.

Cüneyt Zorlu ise yaşanan terör saldırısına tepki göstermek amacıyla bu gece işletmelerini kapattıklarını, tepkilerinin yerine ulaşmasını umut ettiklerini dile getirdi.