Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Adnan Ergen'in babası, oğlunun şehit düştüğü haberinin ardından hastaneye kaldırıldı

MUĞLA (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK 'nın saldırısında şehit düşen Uzman Çavuş Adnan Ergen'in babası acı haberi alınca fenalaştı.  

Ailenin tek erkek çocuğu olan Ergen'in şehitlik haberinin ardından yakınları ve komşuları baba evine geldi.

Daha önce kalp ameliyatı geçirdiği öğrenilen baba Mehmet Ergen, acı haberin verilmesinin ardından fenalaştı. Baba Ergen, Fethiye'deki bir hastanede tedavi altına alındı. 

Şehidin amcası Nihat Ergen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Adnan Ergen'in en son geçen cuma günü babasını arayarak "iyi olduğunu" söylediğini belirtti.

Evin tek erkek çocuğu olan şehidin daha önce çiftçilikle uğraştığını anlatan amca Ergen, " Asker olmayı istediği için bu mesleği tercih etti" dedi.

- "İzni iptal olmasa burada olacaktı"

Nihat Ergen, şehidin bir süre önce izne geleceğini söylediğini ancak bölgede patlamadan dolayı yol kapandığı için izninin iptal olduğunu öğrendiklerini kaydetti.

Komşusu Aydın Ören ise Ergen ile 10 gün önce telefonla görüştüğünü dile getirerek, "Konuşmamızda izninin Kurban Bayramı'ndan sonra bir tarihe ertelendiğini söyledi" ifadesini kullandı.

Şehidin çocukluk arkadaşı ve aynı birlikte görev yaptığı Tayfun Büyükçotur ise kendisinin 2 hafta önce izne geldiğini, Adnan Ergen'in ise izni iptal olduğu için bölgede kaldığını anlattı.

Büyükçotur, çocukluk arkadaşını kaybetmekten dolayı yaşadığı acıyı dile getirdi.