"Halikarnas Balıkçısı"nın 125'inci doğum günü

"Halikarnas Balıkçısı"nın 125'inci doğum günü
"Halikarnas Balıkçısı"nın 125'inci doğum günü
- Şair, gazeteci ve yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın 125'inci doğum günü anısına Muğla'nın Bodrum ilçesinde 125 bitki tohumu toprakla buluşturuldu

MUĞLA (AA) - "Halikarnas Balıkçısı" olarak tanınan şair, gazeteci ve yazar  Cevat Şakir Kabaağaçlı, 125. doğum gününde Muğla'nın Bodrum ilçesinde anıldı.

Halikarnas Balıkçısı Forumu ve Tohum Derneği üyelerince Ortakent-Yahşi Mahallesi'ndeki Mutlu Keçi Okulunda "tohum" etkinliği düzenlendi. 

Etkinlikte mavi yolculuğu başlatan, Bodrum'da diktiği çeşitli türden ağaçlarla bilinen şair, gazeteci ve yazar Kabaağaçlı anısına 125 bitki tohumu toprakla buluşturuldu.

Başka Bir Okul Mümkün Kooperatifinin kurduğu Mutlu Keçi Okulunun bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler, defne, zakkum, harnup, demir hindi ve tespih tohumları ekti, domates, biber ve çiçek fideleri dikti.

Etkinliğe destek veren Tohum Derneği kurucu üyesi İrem Ece, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın Bodrum'a birçok tohum getirdiğini söyledi.

Kabaağaçlı'nın, tohumların korunması konusunda çok önemli çalışmalar yaptığını dile getiren Ece, " Bugün Mutlu Keçi Okulunda çocuklarla domates fidesi, salatalık, karpuz ve su kabağı tohumu ekiyoruz. Çocuklarla Halikarnas Balıkçısı'nı anıyoruz" dedi. 

Etkinlikte öğrenciler, Kabaağaçlı'nın "Mavi Sürgün" adlı kitabından da dizeler okudu.


  ETİKETLER:

  Bodrum

  ,

  Mavi

  ,

  Çiçek

  ,

  Bugün

  ,

  Gazeteci

  ,

  Okul

  ,

  Şair

  ,

  yazar

  ,

  keçi

  ,

  sürgün

  ,

  muğla