Havalı tüfekle vurulan gebe kedi, uyutuldu

Havalı tüfekle vurulan gebe kedi, uyutuldu
Havalı tüfekle vurulan gebe kedi, uyutuldu
- Muğla'nın Marmaris ilçesinde omuriliğine isabet eden havalı tüfek mermisi nedeniyle felç geçirdiği belirlenen gebe kedi, uyutuldu - Veteriner Düzgün: - "Havalı tüfekle atılan mermiler öldürücü değil ancak hayvanların gözüne veya omurilik gibi hassas bölgelerine isabet ettiğinde hayati tehlike oluşturabiliyor"

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesinde havalı tüfek mermisinin omuriliğine isabet etmesi üzerine felç olan gebe kedi, uyutulmak zorunda kalındı.

Beldibi Mahallesi'nde yol kenarında bir kedinin hareketsiz yattığını fark eden vatandaşlar, hayvanı veteriner kliniğine götürdü. Yapılan muayenede gebe olduğu anlaşılan kedinin omuriliğine isabet eden havalı tüfek mermisi nedeniyle felç geçirdiği belirlendi. 

Veteriner Behçet Düzgün, gazetecilere yaptığı açıklamada, belden aşağısı hareketsiz olan kediyi muayene ederken yan tarafında bir şişlik hissettiğini söyledi.

Şişliğin içinde sert bir kütle olduğunu fark ettiğini anlatan Düzgün, "Çıkarttığım bu sert kütlenin havalı tüfeklerle atılan mermilerden olduğunu tespit ettik. Kedinin karın bölgesine aynı mermilerden 2-3 tane daha isabet etmiş" dedi. 

Birkaç gün önce vurulduğunu sandıkları kedinin iyileşme ihtimalinin bulunmadığını vurgulayan Düzgün, bundan dolayı hayvanı uyutmak zorunda kaldıklarını bildirdi.

Bu tür vakalara sıklıkla rastladıklarını dile getiren Düzgün, kedi ve köpeklerin hedef tahtası gibi kullanılmaması gerektiğine dikkati çekti.

Düzgün, "Havalı tüfekle atılan mermiler öldürücü değil ancak hayvanların gözüne veya bu kedi örneğinde olduğu gibi omurilik gibi hassas bölgelerine isabet ettiğinde hayati tehlike oluşturabiliyor" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Marmaris

  ,

  kedi

  ,

  muğla