Hayvan barınağına bırakılan eşek tedavi edildi

Hayvan barınağına bırakılan eşek tedavi edildi
Hayvan barınağına bırakılan eşek tedavi edildi
- Ortaca Hayvan Dostları Derneği Başkanı Dağdelen: - "Zaman zaman katır, eşek gibi hayvanlar da getiriliyor. Senelerce yük taşıtıyorlar, yaşlanınca hastalandığı zaman terk ediliyorlar"

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Dalaman ilçesinde Ortaca Hayvan Dostları Derneğinin (HAYDOS) barınağına bırakılan hasta ve yaşlı eşek tedavi edildi.

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, gazetecilere yaptığı açıklamada, bakım evinin yaklaşık 500 köpek ve 150 kediye "ev sahipliği" yaptığını söyledi.

Barınağa bakıma ihtiyacı olan kedi ve köpekler getirildiğini, kimi zaman da hasta ve yaşlı eşek, katır ve ineklerin "Kesin köpeklere verin" denilerek kapıya bırakıldığını anlatan Dağdelen, "Ne yazık ki zaman zaman böyle katır, eşek gibi hayvanlar da getiriliyor. Köylü, işi bittiğinde acımasız bir şekilde bunları ölüme terk ediyor. Senelerce yük taşıtıyorlar, yaşlanınca hastalandığı zaman terk ediliyorlar" dedi.

Dağdelen, kapıya bırakılan hasta ve yaşlı eşeğin de barınakta tedavi edildiğini belirterek, "İnsanlar burada her türlü hayvanın bakıldığını düşünüyor. Buraya kaplumbağa, yırtıcı kuşlar, yaban domuzu geliyor. Vatandaşa herhangi bir şey söyleyemiyoruz. Bizim koşullarımız da çok yetersiz çünkü burada yüzlerce mağdur kedi, köpek var" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Hayvanlar

  ,

  kedi

  ,

  zaman

  ,

  Türkan

  ,

  muğla