Hayvan pazarlarındaki hareketlilik sürüyor

Hayvan pazarlarındaki hareketlilik sürüyor
Hayvan pazarlarındaki hareketlilik sürüyor
- Muğla'da kurulan hayvan pazarında 500 ila bin 200 liradan satışa sunulan küçükbaş kurbanlıklar, yağışlı havaya rağmen vatandaşlardan ilgi görüyor

MUĞLA (AA) - Kurban Bayramı dolayısıyla Muğla'da kurulan hayvan pazarındaki satıcılar, yağışlı havaya rağmen vatandaşların ilgisinden memnun.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Düğerek ve Bayır mahallelerinde kurulan hayvan pazarına farklı illerden kurbanlıklar getirildi. Küçükbaş kurbanlıkların 500 ila bin 200 lira arasında satıldığı pazarda satıcılar ile vatandaşların yaptığı pazarlıklar renkli görüntülere sahne oldu. 

Kurbanlık satışı yapanlar, fiyatların geçen yıla oranla uygun olduğunu ve vatandaşların bölgede etkili olan yağışlara rağmen pazara ilgi gösterdiğini ifade etti. 

Pazara gelen bazı vatandaşlar ise kurbanlık hayvan fiyatlarında geçen yıla göre fazla fark göremediklerini söylediler. Bazı vatandaşların kurbanlıklarını araçlara bindirmesi sırasında ise zaman zaman güçlükler yaşadıkları da dikkati çekti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hacı Koç, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların kurbanlıklarını alırken ve kestirirken sıkıntı yaşamamaları için tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

Koç, kurbanlık hayvan satış yerlerinde görevli veteriner hekimlerin hayvanların sağlık durumlarıyla ilgili gerekli kontrolleri düzenli şekilde yaptıklarını da kaydetti.

Muğla'da küçükbaş kurbanlıkların kesim ücreti 55, büyükbaş kurbanlıkların kesim ücreti ise 220 lira olarak belirlendi.