Hekim davaları için rehber kitap

Hekim davaları için rehber kitap
Hekim davaları için rehber kitap
- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Gökalp Öner'in editörlüğünde kendi alanında uzman 35 öğretim üyesinin desteğiyle hazırlanan "Jinekolojik ve Obstetrik Cerrahi Girişimlerin Komplikasyonlarının Yönetilmesi" kitabı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yayınlarından çıktı

MUĞLA (AA) - Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesinin ilk kitabı olan "Jinekolojik ve Obstetrik Cerrahi Girişimlerin Komplikasyonlarının Yönetilmesi" kitabı okuyucuyla buluştu.

 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi  Doç. Dr. Gökalp Öner, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kadın Hastalıkları ve Doğum ile ilgili ameliyatların günümüzde önem arz ettiğini söyledi.

Öner, özellikle bu ameliyatlarda hekimlerin başına gelebilecek olumsuz durumların hekimlere karşı açılan davaların artmasıyla kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının bilmesi gereken en önemli konulardan biri haline geldiğini dile getirdi.

Kitabın Tıp Fakültesi yayınlarından hazırlanan ilk kitap olma özelliğini taşıdığını anlatan Öner, şunları söyledi:

"Kadın Hastalıkları ve doğum işlemleri sırasında veya sonrasında biz kadın doğumcuların başına gelebilecek olumsuzlukları öngörme, önleme ve yönetmesini  bilmemiz ameliyatların başarılı olması ve bu olumsuzlukların azalması açısından önemlidir.  Kendi alanında uzman 35 öğretim üyesinin desteğiyle konusunda ülkemizde ilk olma özelliği olan kitap  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yayınlarından çıktı. Tüm hekimlerimizin ve özellikle Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlarının rehber olarak kullanabileceği bu kitap Üniversite kütüphanesinden temin edilebilir."


  ETİKETLER:

  kitap

  ,

  Kadın

  ,

  Karşı

  ,

  muğla