Hemşire adayları, Portekiz yolcusu

Hemşire adayları, Portekiz yolcusu
Hemşire adayları, Portekiz yolcusu
- Yatağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hemşirelik bölümü son sınıfı öğrencileri, AB Erasmus Plus Projesi kapsamında obezite çalışmalarını yerinde görmek için Portekiz'e gidecek

MUĞLA (AA) - Yatağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hemşirelik bölümü öğrencileri, AB Erasmus Plus Projesi kapsamında, Portekiz'in Braga şehrinde 22 gün staj görecek.

Yatağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hemşirelik bölümü son sınıfı öğrencileri, Portekiz'e yapacakları yolculuk öncesinde, Yatağan Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Akdere'yi makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında öğrencilere eşlik eden Okul Müdürü Türkan Koca, proje hakkında Akdere'ye bilgi verdi.

Koca, gazetecilere yaptığı açıklamada, AB Erasmus Plus projesi kapsamında 7 öğrenci ve 2 sorumlu öğretmenin, Karaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kastamonu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibiyle Braga'daki Aplicaproposta LDA/Braga Mob Danışmanlık Hizmeti bünyesinde 22 günlük staj göreceğini söyledi.

Öğrencilerin, " Avrupa 'da Obezite Projesi" bünyesinde, AB'deki obezite üzerine yapılan çalışmaları yerinde inceleyeceğini kaydeden Koca, hafta içindeki eğitim çalışmalarının yanı sıra hafta sonları da çeşitli sosyal etkinliklere katılacaklarını söyledi.

Koca, 7 öğrenci ve 2 öğretmenin, 22 günlük stajın ardından 7 Haziran'da Yatağan'a döneceğini sözlerine ekledi.

Şube Müdürü Mustafa Akdere ise proje kapsamında Portekiz'e gidecek öğrenci ve öğretmenlerden oluşan heyete iyi yolcular diledi. Akdere, " Türkiye ve ilçemizi, en iyi şekilde Portekiz'de temsil edeceğinizden şüphem yok. Diğer okullardan gelen öğrencilerle uyum içerisinde, staj süresince başarılı bir eğitim almanızı diliyorum" diye konuştu.