"İftarlık Gazoz" filmi için figüran aranıyor

"İftarlık Gazoz" filmi için figüran aranıyor
"İftarlık Gazoz" filmi için figüran aranıyor
MUĞLA (AA) - Ula ilçesinde çekimi yapılacak "İftarlık Gazoz" filminde rol alacak figüranların seçilmesi için başlatılan çalışmalar Denizli'de sona...

MUĞLA (AA) - Ula ilçesinde çekimi yapılacak "İftarlık Gazoz" filminde rol alacak figüranların seçilmesi için başlatılan çalışmalar Denizli'de sona erecek. 

Yönetmenliğini Yüksel Aksu'nun yapacağı film için Yatağan ilçesinde figüran seçimi yapıldı. Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda, Yüksel Aksu'nun asistanı Selahattin Kerem Köz ve beraberindeki ekip tarafından gerçekleştirilen seçmelere, yaklaşık 250 kişinin başvurduğu bildirildi.

Köz,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yatağan'dan önce Ula, Yeşilyurt, Akçapınar, Gökava ve Akyaka'da figüran seçimi yaptıklarını söyledi.

Seçmelerin Denizli'de sona ereceğini ifade eden Köz, "Yönetmen Yüksel Aksu bundan önce 'Dondurmam Gaymak' ve 'Entelköy Efeköy'e Karşı' filmleriyle Ege Bölgesi'ne ait hikayeleri sinema perdesine yansıttı.  Aksu, bu kez 1970'li yıllarda gazozcu çırağı olarak çalışan bir çocuğun Ramazan ayında başından geçen hikayeleri filme alacak" dedi. 

Filmin başrol oyuncularının gizli tutulduğunu belirten Köz, "Figüran seçmelerinin ardından karakterlere göre bilgileri alınan oyunculara ulaşacağız. Yüksel Aksu, buranın insanı ile çalışmayı seviyor. Bu yüzden İstanbul 'da değil de burada çekiyor. Diğer filmlerini de burada çekti. Buradaki insanların oyunculuk anlayışı olmadan doğal halini yansıtmak için genelde figüran seçimini buraya ait insanlardan yapıyor" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  İstanbul

  ,

  Ramazan

  ,

  Ege

  ,

  film

  ,

  Karşı

  ,

  muğla