İlk yabancı misafirlerini karanfillerle karşıladılar

İlk yabancı misafirlerini karanfillerle karşıladılar
İlk yabancı misafirlerini karanfillerle karşıladılar
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir otelin yetkilileri, sezonun ilk yabancı müşterileri için düzenledikleri törende turistlere karanfil verdi ve çeşitli ikramlarda bulundu

MUĞLA (AA) - Bodrum'da bir otelde sezonun ilk müşterileri için karşılama töreni düzenlendi.

Hollanda ve Belçika'dan gelen 55 turist, havalimanından otobüslerle ilçenin İçmeler mevkisinde faaliyet gösteren 4 yıldızlı bir otele ulaştırıldı.

Burada bekleyen otelin personel ve yetkilileri, sezonun ilk müşterilerine karanfil verdi ve ikramlarda bulundu. 

Otelin  operasyon müdürü İbrahim Tarım, gazetecilere yaptığı açıklamada, üç acentenin getirdiği sezonun ilk 55 misafirini ağırladıklarını belirtti. 

Otellerinin 18 yıldır sezon başında karşılama töreni düzenlediklerini anlatan Tarım, "Daha önce davul ve zurnayla da karşılamıştık. Personelimiz ile oteli kendi evimiz gibi görüyoruz. Misafirlerimiz evimize gelmiş gibi hissediyoruz ve onları güler yüzle karşılamaya çalışıyoruz" dedi.

İlçeye Hollanda'dan gelen Mallee Rosemary ise karşılamadan çok etkilendiğini ve çok hoşuna gittiğini dile getirerek, "Böyle bir karşılama hiç beklemiyordum. Bodrum'a daha önce bir kez daha gelmiştim" diye konuştu.

Belçika'dan gelen Filip Dumortier de "Bizim için çok güzel bir sürpriz oldu. Beklediğimiz bir şey değildi. Türkiye 'ye ilk kez geliyorum ve çok mutlu oldum" ifadesini kullandı.