İngiliz medyasında yer alan Marmaris'teki animosyon gösteri

İngiliz medyasında yer alan Marmaris'teki animosyon gösteri
İngiliz medyasında yer alan Marmaris'teki animosyon gösteri
- İngiltere'de yayınlanan The Sun gazetesindeki bir haberde Marmaris'teki bir otelde gerçekleştirilen animasyon gösterisinde animatörlerin, giydiği kıyafetler nedeniyle DAEŞ militanı gibi gösterilmesine otel yöneticileri ve otelde tatil yapan İngiliz turistler tepki gösterdi - Otelin eğlence müdürü Gökmen: - "Fotoğraf geniş çekilmiş olsaydı insanlar, o sırada başka kostümler giymiş animatörleri ve eğlenen turistleri de göreceklerdi" - İngiliz turist Fulthorpe: - "O haberi yaptıranların amacının tatili bedavaya getirmek olduğuna inanıyorum"

MUĞLA (AA) - İngiliz The Sun gazetesinde yer alan bir haberde Marmaris'teki bir otelde gerçekleştirilen animasyon gösterisinde animatörlerin DAEŞ militanı gibi gösterilmesine tepki gösterildi. 

İçmeler Mahallesi'ndeki beş yıldızlı bir otelin havuz kısmındaki animasyon gösterisinde bir İngiliz turistin çektiği fotoğrafları kullanan The Sun gazetesi, "Otel personelinden İngilizlere iğrenç IŞİD saldırısı" başlığıyla haber yayınladı.

Otelin eğlence müdürü Osman Gökmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, haberin doğru olmadığını, turistleri eğlendirmek için animasyon ekibindeki görevlilerin çizgi film ve masal kahramanları gibi çeşitli kostümler giydiklerini söyledi. 

Bu sayede bir hikaye oluşturarak etkinlikleri daha renkli hale getirdiklerini anlatan Gökmen, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Arkadaşlarımız bu etkinliklerde değişik kostümler giyiyor. Kimisi Arap şeyhi, kimisi Meksikalı, kimisi ise Japon kıyafetleri. O gün İngiliz misafirimiz, almak istediği kareyi fotoğraflamış. Bunda bir art niyet var. Fotoğraf geniş çekilmiş olsaydı insanlar o sırada başka kostümler giymiş animatörleri ve eğlenen turistleri de göreceklerdi. Ekibimiz 11 kişi ve her biri farklı bir kostüm giymişlerdi." 

Haberi gören misafirlerinin de kendileri gibi şoke olduğunu ifade eden Gökmen, İngiliz konuklarının kendilerine ve haberi yayınlayan gazeteye mesaj atarak tepkilerini gösterdiklerini dile getirdi.

- İngiliz turistler de tepkili

Otelde tatil yapan İngiliz turistlerden Steve Fulthorpe ise yaklaşık iki haftadır devam eden tatilleri boyunca animasyon ekibinin kendilerini çok iyi eğlendirdiğini kaydetti.

Kostümlü etkinliklerde korku veya panik yaşayabilecekleri bir durum olmadığına dikkati çeken Fulthorpe, "O misafir görmek istediği kareyi çekmiş. Bizimle tatil yapan kızım geçen hafta İngiltere 'ye döndü. Haber çıkınca kızımla konuştuk, o da çok şaşırdığını söyledi. O haberi yaptıranların amacının verdikleri parayı geri almak ve tatili bedavaya getirmek olduğuna inanıyorum" dedi. 

Otelde tatil yapan İngiliz turistlerden Peter Doyle de haberin gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Doyle, "Kimse şikayetçi olmadı. Kimsenin kaçıştığını veya korktuğunu görmedik. Buradaki tatilimiz umduğumuzdan daha iyi geçiyor, her şey çok güzel" diye konuştu. 

Öte yandan otel yetkilileri, haberle ilgili gazete ve fotoğrafları gönderen turist hakkında yasal yollara başvuracaklarını bildirdi.