İngiltere'nin tur operatörlerinin temsilcileri Marmaris'te

İngiltere'nin tur operatörlerinin temsilcileri Marmaris'te
İngiltere'nin tur operatörlerinin temsilcileri Marmaris'te
- Marmaris Belediyesi, bölgeye en fazla turistin geldiği İngiltere'deki önemli tur operatörlerinin temsilcilerini ağırladı - Travel Turkey Midlands temsilcisi Blundell: - "Buranın televizyonlarda gösterildiği veya sosyal medyada yapılan paylaşımlardaki gibi negatif olmadığını, bizzat olumlu paylaşım ve düşüncelerle anlatacağım"

MUĞLA (AA) - İngiltere'nin önde gelen tur operatörlerinin temsilcileri, Güney Ege'nin gözde turizm merkezi Muğla'nın Marmaris ilçesini ziyaret etti.

Marmaris Belediyesince bölgeye en fazla turistin geldiği İngiltere'nin önemli tur operatörlerinin temsilcileri ilçeye davet edildi.

İngiltere pazarında son yıllarda düşen satışları yeniden artırmak amacıyla düzenlenen organizasyonda, temsilcilere Marmaris'in tarihi ve doğal güzellikleri tanıtıldı.

Rehber Erol Uysal eşliğinde Osmaniye, Bayır, Selimiye, Orhaniye mahallelerini gezen konuklar, ilçenin doğal güzelliklerini yakından görmenin yanı sıra yöresel yemeklerden tatma fırsatı buldu.

-  "İngiliz turistler biraz tedirgin"

Travel Turkey Midlands temsilcisi Lisa Blundell, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce Türkiye 'ye geldiğini ancak Marmaris'i ilk kez gördüğünü söyledi.

Türkiye'ye gelen İngiliz turistlerin en fazla Marmaris'i tercih ettiğini belirten Blundell, "İngilizler, Marmaris'e hayran ama 2016 sezonu için Türkiye hakkında biraz tedirginler. Suriye'deki olaylarla birlikte Türkiye'nin çeşitli yerlerinde yaşanan bombalı saldırılar yüzünden İngiliz vatandaşlar korkuyor. Bu tür olaylar devam ederse 2016 yaz sezonu için ciddi anlamda iptaller olabilir" diye konuştu.

Blundell, Marmaris'e gelme konusunda tereddüt yaşadığını ancak ilçeyi gördükten sonra düşüncesinin değiştiğini bildirdi.

Ülkesine döndüğünde Türkiye ve Marmaris'ten olumlu bahsedeceğini dile getiren Blundell, şunları kaydetti:

"Buranın televizyonlarda gösterildiği veya sosyal medyada yapılan paylaşımlardaki gibi negatif olmadığını, bizzat olumlu paylaşım ve düşüncelerle anlatacağım. Marmaris'te kısa bir zaman  geçirdim ancak bugün yaptığımız gezilerde İngiliz vatandaşların niçin Marmaris'i tercih ettiğini çok daha iyi anlamış durumdayım."