İşçi servisleri çarpıştı: 5 yaralı

İşçi servisleri çarpıştı: 5 yaralı
İşçi servisleri çarpıştı: 5 yaralı
- Muğla'nın Yatağan ilçesinde, termik santralde çalışan işçilerin bulunduğu minibüs ile içinde yolcu bulunmayan bir servis aracının çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Yatağan ilçesinde iki işçi servisinin çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı.

Bir mermer ocağında servis şoförü olarak çalışan Özkan Tuzcu yönetimindeki 48 S 5165 plakalı minibüs, Yatağan-Milas karayolu Yeşilbağcılar Mahallesi yol ayrımında, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ'de çalışan işçilerin bulunduğu Ahmet Kınacı'nın kullandığı 48 S 5319 plakalı minibüsle çarpıştı.

Kazada minibüs şoförü Tuzcu ile diğer araçta bulunan Mehmet Meşe, Çetin Açıkgöz, Ömer Uslu ve Yılmaz Çelik yaralandı. 112 Acil Servis ambulansları ile Yatağan Devlet Hastanesine kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Kazayı haber alan Maden - İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan ve sendika yöneticileri, Yatağan Devlet Hastanesine giderek yaralı işçilerin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Öte yandan içinde işçi bulunmayan minibüsü kullanan Tuzcu'nun alkollü olduğu, aracında da içki şişesi bulunduğu kaydedildi.


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Sendika

  ,

  Maden

  ,

  ,

  Enerji

  ,

  muğla