İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
- İstanbul'da Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olmasıyla sonuçlanan terör saldırısı, Bodrum'da bir grup yargı mensubu ve avukat tarafından protesto edildi

MUĞLA (AA) - İstanbul Adliyesi'nde yaşanan terör saldırısı, Bodrum'da protesto edildi.

Bodrum Adliyesi'ndeki basın açıklamasını okuyan Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hayati Keskin, İstanbul Adliyesi'nde görevi başında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'a yönelik saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi. 

Keskin, Kiraz'ın şehit düştüğü haberinin yüreklere bir kor gibi düştüğünü belirterek, " Adalet camiasının her mensubu bu büyük acıyı yürekten hissetmekte ve şehidine ağlamaktadır. Menfur saldırı, şehit cumhuriyet savcımızın şahsında, Türkiye 'de hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanan tüm insanları sindirme, onlara gözdağı verme girişimidir" dedi.

Saldırının alçakça bir terör eylemi olduğunun altını çizen Keskin, bu saldırının arkasındaki zihniyetin amaçlarına asla kavuşamayacağını bildirdi. Saldırının, milli birlik ve beraberliğe de zarar veremeyeceğini ifade eden Keskin, "Bir insanlık suçu olan terörle ulaşılmak istenen kaos ve kargaşa ortamının önündeki en büyük engel, her zaman olduğu gibi yine hukuk olacaktır" diye konuştu.

Kimsenin kirli emellerine ulaşmak için yargı mensupları üzerinden hesap yapmaması gerektiğini dile getiren Keskin, şunları söyledi:

"Buradan sesleniyoruz ve haykırıyoruz, hiç kimse kirli emellerine ulaşmak için yargı mensupları üzerinden hesap yapmasın ve bilinmelidir ki adalet yolunda hizmet veren yargı şehidimizin şerefle taşıyarak geride kalanlara emanet ettiği adalet meşalesi aynı kararlılıkla tüm meslektaşları tarafından taşınacaktır. Bu tarz saldırılar, biz yargı mensuplarını çıktıkları yolda yürümekten alıkoyamayacak ve yıldıramayacaktır. Saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyor, merhum şehidimize Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere yakınları ve tüm yargı camiasına sabır ve metanet diliyoruz. Yargı camiamızın ve milletimizin başı sağ olsun."

Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.