İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
- Muğla'da hakim, savcı, avukat ve adliye çalışanları, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesini kınadı - Muğla Baro Başkanı Uzun: - "Terör nereden gelirse gelsin tasvip edilebilir bir durum değildir"

MUĞLA (AA) - Muğla'da hukukçular,  İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın öldürülmesini  protesto etti.

Muğla Adliyesi önünde toplanan hakim, savcı, avukat ve adliye çalışanları, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesini kınadı.

Burada açıklama yapan Muğla Baro Başkanı Cumhur Uzun, terörü lanetlediklerini söyledi.

Meslektaşlarının acısını yaşadıklarını dile getiren Uzun, şöyle konuştu:

"Kendisinin yapmak istediği şey sadece adalet arayıcılığı ve adalet savunuculuğuydu. Adalet arayan insanların özgür ve hiçbir baskı, tehdit olmadan görevlerini yapabilmeleri bütün toplumun huzur ve mutluluğu için gerekli, olmazsa olmaz unsurlardandır. Bu nedenle dünkü saldırıyı adalete yapılmış, hukuka yapılmış bir saldırı olarak görüyor ve bütün hukuk bileşenleri olarak lanetliyoruz."

Her türlü terör eylemini lanetlediklerine işaret eden Uzun, terörün nereden gelirse gelsin tasvip edilebilir bir durum olmadığının altını çizdi. Tüm terör eylemlerini lanetlediklerini belirten Uzun, "Bütün hukuk aleminin başı sağ olsun. Merhuma Tanrı'dan rahmet yakınlarına da baş sağlığı diliyoruz" dedi.

Basın açıklamasının ardından şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz için saygı duruşunda bulunuldu.