İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
- Marmaris Kaymakamı Yüksel, Marmaris Cumhuriyet Başsavcırı Demirel'e başsağlığı ziyaretinde bulundu

MUĞLA (AA) - Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel,  İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın öldürülmesiyle ilgili Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Demirel'i ziyaret ederek başsağlığı diledi. 

Kaymakam Yüksel ve beraberindeki İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, Marmaris Sahil Güvenlik Grup Komutan Vekili Kıdemli Yüzbaşı Necdet Çelebi ile İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Selçuk Apaydın Marmaris Adliyesine giderek Başsavcı Demirel'i ziyaret etti. 

Ziyarette Yüksel, terör saldırısı sonucu görev başında şehit edilen, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın acısını derinden yaşadıklarını söyledi. "Bu acı hepimizin. Millet olmanın gereği, acıları ve duyarlılıkları paylaşmaktır" diyen Yüksel, "Milletimizin azim ve kararlılığı, ülkemize kasteden bu belaları defedecek güç ve kuvvettedir. Bu vesileyle şehit savcımıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yargı camiasına ve bütün milletimize sizin şahsınızda başsağlığı diliyorum, hepimizin başı sağ olsun" diye konuştu. 

Demirel ise adaletin tesis edilmesi için, canla başla çalışan ve görev başında menfur bir saldırı sonucu şehit edilen Kiraz'ın aziz hatırasının hep içlerinde yaşayacağını kaydetti. Demirel, şunları söyledi:

"Şehit savcımızın manevi mirası, camiamızda ve milletimizde oluşan birlik ve bütünlük ruhunu, geleceğe yönelik ümidimizi perçinlemektedir. Adalet teşkilatımız, bugün , düne göre daha duyarlı ve dirençlidir. Acılarımızın ortaklığındaki milli şuur, geleceğimizi daha çok aydınlatacaktır. Şehit savcımızın ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun, milletimizin başı sağ olsun."