İztuzu Plajı'nın özel bir şirkete verilmesi

İztuzu Plajı'nın özel bir şirkete verilmesi
İztuzu Plajı'nın özel bir şirkete verilmesi
- İztuzu Plajı'nın işletme hakkının Ortaca Belediyesinden alınarak özel bir şirkete verilmesine tepki gösteren vatandaşların plaj girişine kurdukları çadırdaki eylemleri sonlandırıldı

MUĞLA (AA) - Ortaca'nın Dalyan Mahallesi'ndeki İztuzu Plajı'nın işletme hakkının Ortaca Belediyesinden alınarak özel bir şirkete verilmesine tepki gösteren vatandaşların plaj girişine kurdukları çadırdaki eylemlerinin sona erdiği bildirildi.

İztuzu Kumsalını Kurtarma Platformu (İKUP) sözcüsü Murat Demirci, yaptığı açıklamada, İztuzu Plajı'nın işletme hakkının özel bir şirket yerine belediyede kalmasının plaj için hayati öneme sahip olduğunu vurguladı.

Plaj girişinde 10 gündür kararı protesto ettiklerini hatırlatan Demirci, şunları kaydetti:

"Mahkemenin verdiği son tedbir kararıyla Dalyan Çevre Geliştirme Anonim Şirketi'nin (DALÇEV) İztuzu kumsalına girmesi engellendi. Bu karar da valilik adına Muğla Turizm Çevre Vakfı (MUÇEV) tarafından DALÇEV'e yazılı olarak tebliğ edildi. Biz de plaj girişindeki çadır nöbetimizi bu aşamada sonlandırma kararı aldık. İhtiyati tedbir kararları uyarınca artık İztuzu'nda hayat normale dönecek. Plaj girişindeki bariyer açılacak ve eskisi gibi herkes kumsala araçlarıyla girebilecek."

Nihai hedeflerinin İztuzu'nun her ne şekilde olursa olsun özelleştirilmemesini sağlamak olduğunu ifade eden Demirci, bundan sonraki süreci İKUP'un internet , sosyal medya kanalları aracılığıyla duyuracaklarını bildirdi.