Jandarma teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü

Jandarma teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü
Jandarma teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü
- Jandarma teşkilatının 176'ıncı kuruluş yıl dönümü Muğla'da düzenlenen etkinlikle kutlandı

MUĞLA (AA) - Jandarma teşkilatının 176'ıncı kuruluş yıl dönümü Muğla'da düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Muğla Jandarma Alay Komutanlığı'nda düzenlenen törende konuşan Alay Komutanı Halil Çelik, kahraman Türk ordusunun mensubu olmaktan onur duyduklarını söyledi.

Jandarma teşkilatının 176'ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını vurgulayan Çelik, "Kurulduğu tarihten bu yana devletimizin temel yapı taşlarından birisi olan jandarma teşkilatı, asayiş ve güvenliği özgürlüklerin teminatı olarak gören bir anlayışla üstlendiği görevlerini artan bir liyakat ve fedakarlıkla yerine getirmiştir" dedi.

Diğer kolluk kuvvetleriyle birliği içerisinde suç ve suçlularla etkin olarak mücadele ettiklerini kaydeden Çelik, "Güzel yurdumuzun her köşesinde devletimizin kudret ve adaletinin yanı sıra şefkat ve merhametini temsil eden jandarmamız kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her alanında, ülkemizin her noktasında 365 gün ve 24 saat esasına göre halkımızın hizmetinde olmuş ve bundan sonra da olmaya devam edecektir" diye konuştu.

Çelik, Muğla'da 13 ilçe jandarma komutanlığı, özel koruma bölük komutanlığı, 2 cezaevi bölük komutanlığı, Jandarma Asayiş Bölük Komutanlığı, 45 karakol komutanlığı olmak üzere 53 noktada teşkilatlandıklarını sözlerine ekledi.

- Jandarmanın "süper burunları" 

Konuşmaların ardından İl Jandarma Komutanlığının, "Ceza", "Resim" ve "Vade" isimli dedektör köpekleri gösteri yaptı. Dedektör köpeklerin gösterileri büyük beğeni topladı.

Etkinlik kapsamında jandarmanın asayiş, trafik, olay yeri inceleme ve motor timi birimleri de kullandıkları araç ve gereçleri tanıttı.