Jandarma turizm merkezlerinde aramaları sıklaştırdı

Jandarma turizm merkezlerinde aramaları sıklaştırdı
Jandarma turizm merkezlerinde aramaları sıklaştırdı
- Muğla'da sahillerden yaylalara kadar geniş bir alanda görevini başarıyla sürdüren jandarma ekipleri, vatandaşların ve turistlerin tatillerini güven içinde geçirmeleri için titizlikle çalışıyor - İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki detektör köpekler, bölgedeki uyuşturucu, tarihi eser kaçakçılığı olaylarında gösterdikleri performansla güvenlik güçlerine en büyük desteği veriyor

MUĞLA (AA) - Muğla'da jandarma ekipleri, vatandaşların ve turistlerin tatillerini güven içinde geçirmeleri için çalışıyor.

Muğla Jandarma Komutanlığı ekipleri Muğla-Denizli ve Muğla-Aydın güzergahlarında denetimlerini sıklaştırdı. Asayiş, trafik ve narkotik ekiplerinin katıldığı denetimlerde yüksek tonajlı kamyon ve yolcu otobüslerinde arama yapılıyor.

İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki "Resim" ve " Ceza " isimli detektör köpekler de narkotik madde aramalarında güvenlik güçlerine yardımcı oluyor.

Jandarma trafik ekipleri, sürücülerin belgelerini kontrol ederken, asayiş ekipleri de özellikle Muğla dışından gelen sürücüler ve yanlarında bulunan yolcuların GBT sorgulamalarını yapıyor. 

Ekipler tarafından sabah saatlerinden itibaren devam eden denetimlerde herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanmadığı, denetimlerin gün boyu değişik saat ve güzergahlarda devam edeceği bildirildi.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Resim

  ,

  Sabah

  ,

  Ceza

  ,

  Narkotik

  ,

  suç

  ,

  jandarma

  ,

  güvenlik

  ,

  muğla