Kaçaklar jandarmaya yakalanmamak için kilisede saklandı

Kaçaklar jandarmaya yakalanmamak için kilisede saklandı
Kaçaklar jandarmaya yakalanmamak için kilisede saklandı
- Muğla'nın Bodrum ilçesinden Yunanistan'ın İstanköy Adası'na geçmeye çalışan 36 kaçak, çocuklarıyla gizlendikleri tarihi kilisede yakalandı - Jandarma ve sahil güvenlik ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda bulunan 86 kaçak için sınır dışı işlemi başlatıldı

MUĞLA (AA) - Bodrum'da, Yunanistan'ın İstanköy Adası'na (Kos) geçmek için tarihi kilisede bekleyen 36 kaçak, jandarma ekiplerince yakalandı.

 

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir grup kaçağın botla Yunanistan'a geçeceği bilgisi üzerine, gece yarısı Akyarlar Fener Burnu mevkisine operasyon düzenledi. 

 

Ekipler, sahildeki şezlongların arasında, tesislerin bahçelerinde ve tarihi Rum Kilisesi'nde arama yaptı.

Kilisede bulunan 21'i Afganistan ve 15'i Pakistan uyruklu 36 kaçak, Akyarlar Karakoluna götürüldü. Kaçaklara burada yiyecek ve içecek ikram edildi.

- Botta Suriye uyruklu 50 kaçak yakalandı

Öte yandan, Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Bodrum açıklarında İstanköy Adası'na geçmeye çalışan şişme bottaki kaçaklara "Dur" ihtarında bulundu.

Kara Ada açıklarında durdurulan bottaki, aralarında  kadın ve çocukların da olduğu Suriye uyruklu 50 kaçak, Turgutreis Sahil Güvenlik Komutanlığına götürüldü. Bazı kaçaklar, kendilerini görüntülemeye çalışan gazetecilere tepki gösterdi.  

Bu arada, havanın aydınlanmasıyla bir grup kaçağın botla Yunanistan sınırına girdiği kameralarca kaydedildi. Kaçaklar, Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.