Kavaklıdere eko turizmle kalkınacak

Kavaklıdere eko turizmle kalkınacak
Kavaklıdere eko turizmle kalkınacak
- Muğla Valisi Çiçek: - "Kavaklıdere'yi eko turizm bölgesi olarak değerlendirmek için proje geliştiriyoruz"

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek, Kavaklıdere'yi eko turizm bölgesi olarak değerlendirmek için proje geliştirdiklerini bildirdi.

 

Muğla Valisi Amir Çiçek, Kavaklıdere ilçesinde incelemelerde bulundu. Kavaklıdere Kaymakamı Cevat Çelik, Belediye Başkanı Mehmet Demir ve daire amirleri tarafından Kaymakamlık binası önünde karşılanan Çiçek, ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Kavaklıdere ilçesinin kalkınmasını sağlamak için çalışma yürüttüklerini belirten Çiçek, bu amaçla çeşitli projeler hazırladıklarını kaydetti.

Bölgenin turizmden yeterli payı alması için çaba gösterdiklerini kaydeden Çiçek, "Kavaklıdere'yi eko turizm bölgesi olarak değerlendirmek için proje geliştiriyoruz. Burada yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik yönden daha iyi seviyelere gelmesi konusunda Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ile de projelere destek veriyoruz" dedi.

"Dört Mevsim Yerküpe Alternatif Turizm ile Ziyaretçilerini Kucaklıyor" projesi ile GEKA'dan destek aldıklarını söyleyen Belediye Başkanı Demir ise kısa süre içinde projenin ihalesinin gerçekleştirileceğini dile getirdi.