Kayıp kadının Suriye'de olduğu iddiası

Kayıp kadının Suriye'de olduğu iddiası
Kayıp kadının Suriye'de olduğu iddiası
- Dalaman'da yaşayan ve kızları Hülya Tuğba Bozkurt'un Suriye'de olduğunu öğrenen aile, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan yardım istedi

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşayan Gülser-Fehmi Olgun çifti, yaklaşık bir ay önce kaybolan ve Suriye 'de olduğunu öğrendikleri kızları Hülya Tuğba Bozkurt'un (27) bulunması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan yardım istedi.

Kapukargın Mahallesi'nde ikamet eden Bozkurt'un annesi Gülser Olgun, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının çevresinde çok sevilen iyi birisi olduğunu söyledi.

Kızının 7 yıl önce Bodrum'a çalışmaya gittiğini orada Ramazan Bozkurt ile tanışarak evlendiğini anlatan Olgun, "7 yaşında ve 1,5 yaşında çocukları var. Küçük oğlunu aldı ve kardeşinin yanına Denizli'ye gitti. Bir ay orada durduktan sonra kaçtığını öğrendik. Eşi ve diğer oğlu ise şu anda Karaman'da oturuyor" dedi.

Olgun, kızının kendilerine mesaj atarak, Suriye'nin Rakka kentinde olduğunu söylediğini belirtti.

Kızlarının mesajlarında iyi olduğunu ve rahatsız edilmek istemediğini yazdığını dile getiren Olgun, "Kızım Suriye'nin çok iyi bir yer olduğunu, bizim de oraya gelmemizi istedi. Kızımın evine dönmesini istiyorum. Cumhurbaşkanımızdan ve Başbakanımızdan bize yardımcı olmasını istiyorum. Bize yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Burada anne ve babası olarak çok mutsuzuz. Hasta oluyoruz çok kötü durumdayız" diye konuştu.

Fehmi Olgun ise kızının kaybolduktan sonra jandarmaya ve savcılığa kayıp başvurusunda bulunduklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan bu olayla ilgilenmesini ve kızımın oradan kurtulmasını istiyorum. Kızımın bu şekilde kaçacağını bilseydim Denizli'den getirirdim. Kızımın sağlıcakla evine dönmesini istiyorum" ifadesini kullandı.