Kazaları protesto için karayolunu trafiğe kapattılar

Kazaları protesto için karayolunu trafiğe kapattılar
Kazaları protesto için karayolunu trafiğe kapattılar
- Muğla'da bazı mahalle sakinleri, Muğla-Fethiye karayolunu ulaşıma kapatarak, trafik kazalarını protesto etti

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bazı mahalle sakinleri, trafik kazalarını protesto etmek amacıyla Muğla-Fethiye karayolunu ulaşıma kapattı.

Beyobası Mahallesi Sancıbeli mevkisinde toplanan yaklaşık 200 kişilik grup, karayoluna çöp konteyneri koyarak lastik yaktı.

Oturma eylemi yapan, olay yerine gelen jandarma ekiplerine direnen grup nedeniyle uzun araç kuyruğu oluştu. Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale'nin ikna çabaları sonucu protestocu grup, eylemlerine son verdi.

- "Bir hafta içinde burası düzenlenmezse yolu tekrar kapatacağız"

Mahalle sakinlerinden Adil Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, alt geçidin yağmur sularıyla dolduğunu, yayaların karayolundan geçmek zorunda kaldığını söyledi.

Alt geçidin düzenlenmesi gerektiğini kaydeden Şimşek, "Burası kullanılamadığı için üstten geçiliyor ve kaza oluyor. İnsanlara yazık oluyor. Kaymakamla görüştük ve söz aldık. Bir hafta içinde burası düzenlenmezse yolu tekrar kapatacağız. Bizim sorunumuz bu. Bir de çocuklarımızın dolmuşa binmesi için yolun kenarına durak istiyoruz" diye konuştu.

Tayyar Kabaoğlu da dün aynı noktada meydana gelen kazada 85 yaşındaki kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, "Ölen kişinin 6 ay önce aynı yerde torunu da ölmüştü. Burada bu ilk kez olmuyor. Bu yolda yaklaşık 30 kişi yaşamını yitirdi" ifadesini kullandı.