Kazara kendini vuran polisin şehit olması

Kazara kendini vuran polisin şehit olması
Kazara kendini vuran polisin şehit olması
- Şehit polisin emekli olduktan sonra yerleşmek için yaptırdığı evin inşaatı yarım kaldı

MUĞLA (AA) - Diyarbakır 'ın Ergani ilçesinde zırhlı araçtaki silahın kazara ateş alması sonucu şehit olan polis memuru Özgür Gümüş'ün, Muğla'nın Fethiye ilçesindeki baba ocağında hüzün var.

Gümüş'ün şehit olduğu haberini alan yakınları, annesi Ayşe, babası İsmail, eşi Nalan, çocukları Ayşe Balım ve Yusuf'u yalnız bırakmıyor.

Şehit polisin Elazığ'da yaşayan kayınpederi Mehmet Hanefi Şengül ile Ergani'de görev yaptığı polis arkadaşları, Fethiye'ye gelerek aileye taziyede bulundu.

Geçen yıl Diyarbakır'da göreve başlayan 10 yıllık polis memurunun emekli olduktan sonra yerleşmek için yaptırdığı evin inşaatı da yarım kaldı.

Şehit polis Gümüş'ün Eldirek Mahallesi'nde babaevinin yan tarafındaki alana kazancının bir bölümünü ayırarak yaptırmaya çalıştığı iki katlı evi, tamamlanmayı bekliyor.

Gümüş'ün Ergani'de görev yaptığı mesai arkadaşlarının da Gümüş'ün vasiyeti saydıkları evin tamamlanması için yardım kampanyası başlatmayı planladıkları öğrenildi.

Şehit babası İsmail Gümüş, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay günü gece saatlerinde oğlunun vurulduğu ve yaralı olduğu haberini aldıklarını, kısa süre sonra da şehadet haberinin geldiğini belirtti.

Oğlunun nasıl vurulduğuna ilişkin bir bilgisinin olmadığını kaydeden Gümüş, "Bize sadece vurulduğunu söylediler. Ölüm raporunu okumadım. Olayın nasıl olduğu daha sonra netlik kazanacak" dedi.

Gümüş, oğlunun polis olmayı kendisinin istediğini ve en son Kurban Bayramı tatilinde görüştüklerini dile getirdi.

 - "Memleketine yerleşmek için ev yaptırıyordu"

Şehit polisin kayınpederi Mehmet Hanefi Şengül ise damadının ilerleyen zamanlarda memleketine yerleşmek için ev yaptırdığını anlattı.

İnşaatı gücünün yettiği kadar belli bir aşamaya getirdiğini belirten Şengül, maddi durumu çok iyi olmayan damadının evini tamamlayamadığını ifade etti.