Kent Güvenlik Danışma Kurulu toplandı

Kent Güvenlik Danışma Kurulu toplandı
Kent Güvenlik Danışma Kurulu toplandı
MUĞLA (AA) - Muğla Kent Güvenlik Danışma Kurulu, genel güvenliğe ilişkin yürütülecek hizmetlere toplumun katılımı ve desteğini sağlamak, güvenliğe...

MUĞLA (AA) - Muğla Kent Güvenlik Danışma Kurulu, genel güvenliğe ilişkin yürütülecek hizmetlere toplumun katılımı ve desteğini sağlamak, güvenliğe ilişkin sorunları yerel düzeyde tespit etmek amacıyla toplandı.

Muğla Valiliği 75. Yıl Salonu'nda Vali Amir Çiçek başkanlığında düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Salih Gürhan, Jandarma ve Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik,  Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve şube müdürleri, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Çiçek, vatandaşların can ve mal güvenliği ile huzurunun sağlanması konusunda sadece kolluk kuvvetlerine görev düşmediğini, diğer kamu kurum ve kuruluşların da bu konuyla ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

Çiçek, danışma kurulunda alınan kararlarla ilin güvenlik hizmetlerine ortak akılla katkıda bulunulduğunu belirtti.

Vali Çiçek'in açılış konuşmasının ardından Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Arif Kıvrak, toplantının gündem maddelerini sundu. Toplantıda kent merkezindeki asayiş, trafik, sağlık, eğitim alanlarındaki sorunlar ele alınırken, trafikte alkol denetimlerinin artırılması, Halk Sağlığı Müdürlüğü ile koordineli bilgilendirme çalışmalarının düzenlenmesi, telefonla dolandırıcılık konusunda bilinçlendirme çalışmaların artırılması, ilkokul ve anaokullarında trafik bilinci uyandırmaya yönelik çalışmalar yapılması, okul çevrelerinde kontrollerin sürdürülmesi, akıllı kavşaklar hakkında sürücülerin bilgilendirilmesi ile ilgili kararlar alındı.