"Kibarlık Budalası" Bodrum'da sahnelendi

"Kibarlık Budalası" Bodrum'da sahnelendi
"Kibarlık Budalası" Bodrum'da sahnelendi
MUĞLA (AA) - Başrolünü Haldun Dormen'in oynadığı Moliere'in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası adlı oyun, Bodrum'da sahnelendi. Bodrum Belediyesi Nurol...

MUĞLA (AA) - Başrolünü Haldun Dormen'in oynadığı Moliere'in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası adlı oyun , Bodrum'da sahnelendi.

 Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde sahnelenen ve Türk tiyatrosunun sevilen karakterlerinden Haldun Dormen'in yıllar sonra yeniden sahnelere döndüğü Kibarlık Budalası oyununun uyarlamasını İpek Kadılar yaptı. 

Hakan Altıner'in sahneye koyduğu oyunun koreografisi Mikel N. Vidhi, kostüm tasarımı Türkan Kafadar, dekor tasarımı Gizem Gürsel ile Sedef Kermen, ışık tasarımı ise Cengiz Özdemir'e ait.

Oyunda, 17. yüzyıl Fransa 'sında cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain'in asilzade olmak için yaptığı girişimleri anlatılıyor.

Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Hilmi Özçelik, Deniz Yeğin, Efe Deprem, Bahadır Vatanoğlu ve Işık Selin Kuyumcu'nun rol aldığı oyun, tiyatro ile barok müziğin tanınmış bestecilerini bir araya getiriyor. 

Yaklaşık 2 saat süren oyun sonunda sanatçılar uzun süre alkışlandı. 

Haldun Dormen ise oyun sonunda Kibarlık Budalası tiyatro oyunuyla Bodrum'da bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.