Kıbrıs gazisi Göncü toprağa verildi

Kıbrıs gazisi Göncü toprağa verildi
Kıbrıs gazisi Göncü toprağa verildi
MUĞLA (AA) - Hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Mustafa Göncü (62) Bodrum'da defnedildi.Cuma günü Turgutreis Mahallesi'ndeki çukura düşerek hayatını...

MUĞLA (AA) - Hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Mustafa Göncü (62) Bodrum 'da defnedildi.

Cuma günü Turgutreis Mahallesi'ndeki çukura düşerek hayatını kaybeden Göncü için Merkez Camide öğle namazının ardından askeri tören düzenlendi. Göncü, kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında Turgutreis Akçaalan Mezarlığında toprağa verildi.

Törene, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Hasan Külcü, askeri yetkililer, ilçe sakinleri, gaziler ve gazinin yakınları katıldı. 

- "Değerli bir insandı"

Dernek Başkanı Külcü, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kıbrıs Gazisi Mustafa Göncü'yü kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Göncü'yü cuma akşamı düşme sonucu kaybettiklerini anlatan Külcü, "Değerli bir insandı. Ailesine ve gazi arkadaşlarıma başsağlığı diliyorum" dedi. Külcü, hayatını kaybeden gazinin nefes darlığı ve kronik bir takım rahatsızlığının da bulunduğunu ifade etti.  

Gazinin kızı Elif Göncü de, babasının kalp krizi sonucu öldüğünü düşündüklerini belirterek, kesin ölüm nedenini adli tıp raporunun geldikten sonra öğreneceklerini kaydetti.