Kırsaldaki mahallere ücretsiz ev projesi

Kırsaldaki mahallere ücretsiz ev projesi
Kırsaldaki mahallere ücretsiz ev projesi
- Menteşe Belediyesi, Etüd Proje Müdürlüğü tarafından kırsal mahallelerdeki vatandaşların evlerinin projeleri ücretsiz hazırlanacak -Menteşe Belediye Başkanı Gümüş: -"Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın evlerinin projelerini hazırlayıp, yine vatandaşlarımıza ücretsiz veriyoruz. Yani, yaşadığı yerleşim alanına uygun hazırlanan konut projeleri için, vatandaşlarımız herhangi bir ücret ödemeyecek, büyük bir ekonomik yükten kurtulmuş olacak"

MUĞLA (AA) - Menteşe ilçesine bağlı kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlar için belediye tarafından tip projeler hazırlanarak ücret alınmayacak.

Menteşe Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Tip Projeler" Konakaltı İskender Alper Kültür  Merkezi Nail Çakırhan Salonunda muhtarlara tanıtıldı.

Toplantının açışında konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, kırsalda yaşayan vatandaşların yüzünü güldürecek "Tip  Proje "yi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Büyükşehir yasası ile 48 köy ve 4 beldenin belediyelerine bağlandığını hatırlatan Gümüş, "Eskiden köy ve belde olan kırsaldaki yerleşim alanları, artık ilçemizin mahallesi oldu. Bu durum köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza beraberinde bir takım zorluklar da getirdi" dedi.

Köylerin mahalle olduğu için buralarda ev yapacak vatandaşların şehir merkezindeki vatandaşlar gibi proje hazırlatmak ve bu projeler için yüksek ücretler ödemek durumda kalacaklarını hatırlatan Gümüş, "Fakat Menteşe Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bu durumunu düşünerek, evlerinin projelerini ücretsiz hazırlama kararı aldık. Menteşe Belediyesi, Etüd Proje Müdürlüğü olarak köy yerleşim alanı içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın evlerinin projelerini hazırlayıp, yine vatandaşlarımıza ücretsiz veriyoruz" diye konuştu.

Projelerin, vatandaşların yaşadığı yerleşim alanına uygun hazırlanacağını kaydeden Gümüş,  bunun karşılığında vatandaşların hiçbir ücret ödemeyerek büyük bir ekonomik yükten kurtulmuş olacaklarını dile getirdi. 

Başkan Gümüş'ün konuşmasının ardından Etüd Proje Müdürü Yeliz Durmaz "Tip Projeler" hakkında muhtarlara bilgiler verdi. 

7 farklı projeden oluşan "Tip Projeler" 5 adet tek katlı konut, 2 adet de 2 katlı konut projelerinden oluşuyor. Bu projelerin yanında Köy Konağı ve Ahır projeleri de yer alıyor.