Kitap çevirmeni otel odasında ölü bulundu

Kitap çevirmeni otel odasında ölü bulundu
Kitap çevirmeni otel odasında ölü bulundu
- Marmaris'te 47 yaşındaki Levent Volkan Gökçaylar'ın ölümünün şüpheli bulunması üzerine cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumuna gönderildi

MUĞLA (AA) - Marmaris'te 4 dil bilen ve kitap çevirmenliği yapan Levent Volkan Gökçaylar (47), kaldığı otel odasında ölü bulundu. 

Bir süre önce Marmaris'e gelen ve kitap çevirmenliği yaparak geçimini sağlayan Gökçaylar (47), Kemeraltı Mahallesi'ndeki bir apart otelde yalnız kalmaya başladı. Gökçaylar'ın, öğlen girdiği odasından akşam yemeği için çıkmaması üzerine otel çalışanları durumdan şüphelendi.

Yedek anahtarla odaya giren otel görevlileri, Gökçaylar'ı yatağında hareketsiz bir şekilde görünce 112 Acil Servis ekipleri ve polise haber verdi. Sağlık ekibi, Gökçaylar'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Olay Yeri İnceleme ekibinin incelemesinin ardından ceset, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Muğla Şubesine gönderildi. 

Üniversite mezunu olan ve İngilizce, Almanca, İtalyanca ile Rusça'yı iyi derecede bilen Gökçaylar'ın, kitap çevirmenliği yaptığı öğrenildi.