Köpeğin dişinin altından bal arısı çıktı

Köpeğin dişinin altından bal arısı çıktı
Köpeğin dişinin altından bal arısı çıktı
- Marmaris'te rahatsızlanması ve ağzından kötü koku gelmesi üzerine veterinere götürülen köpeğin dişinin altında bal arısı bulunduğu belirlendi - Veteriner Düzgün: - "Genelde köpekler arıları havada yakalamaya çalışır, bu sırada arı köpeğin üst damağını sokar ancak 26 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum"

MUĞLA (AA) - Marmaris 'te "Kızım" isimli köpeğin uzun süre devam eden rahatsızlığının kaynağının, dişinin altında kalan bal arısı olduğu anlaşıldı. 

Datça 'da yaşayan Okan Çağlar, 11 yaşındaki terrier cinsi köpeğinin rahatsızlanması ve ağzından kötü koku  gelmesi üzerine Marmaris'teki Villapet Veteriner Kliniği'ne başvurdu. Yapılan muayenede, köpeğin azı dişinin arasına girerek oyuk oluşturan bir arı tespit edildi.  

Veteriner Behçet Düzgün, gazetecilere yaptığı açıklamada, bunun çok ilginç bir vaka olduğunu söyledi.

Sahibinin köpeği ağız kokusu şikayetiyle getirdiğini bildiren Düzgün, anestezi verip hayvanın ağzına baktıklarında azı dişlerinden birinin dibinin oyulduğunu gördüklerini kaydetti. 

Dişin dibinde siyah bir kütle fark ettiklerini anlatan Düzgün, "Oyuğun içinden iğnesi hala arkasında olan bir bal arısı çıkardık. Arı, dilinin altından azı dişinin altına giriyor ve orada yer ederek kalıyor. Apse yaparak dişi çürütmüş. Nasıl olduysa köpeğin ağzını sokmamış" dedi.

Özellikle ilkbahar aylarında köpeklerde arı sokması şikayetlerinin çok fazla olduğuna işaret eden Düzgün, "Genelde köpekler arıları havada yakalamaya çalışır, bu sırada arı köpeğin üst damağını sokar ancak 26 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum" diye konuştu.

Düzgün, arının birkaç hafta köpeğin ağzında kaldığını düşündüklerini dile getirerek, dişi çektiklerini, böylece köpeğin ağrılarının dindiğini vurguladı.


  ETİKETLER:

  Marmaris

  ,

  Datça

  ,

  koku

  ,

  muğla