Korsan gemisi "Barbosa" ilgi odağı oldu

Korsan gemisi "Barbosa" ilgi odağı oldu
Korsan gemisi "Barbosa" ilgi odağı oldu
- Marmaris'te korsan gemisi konseptinde günlük turlarda kullanılacak "Barbosa" farklı görünümüyle dikkati çekti

MUĞLA (AA) - Günlük turlarda kullanılmak üzere Muğla'nın turistik ilçesi Marmaris'e getirilen korsan gemisi görünümlü "Barbosa", vatandaşlar ve turistlerden büyük ilgi gördü. 

Günübirlik yolcu taşımacılığı yapan özel bir şirket tarafından Antalya 'dan satın alınan tur gemisi, Marmaris Yat Limanı'na yanaştırıldı. Arka kısmında Karayip Korsanları filmindeki karakter Davy Jones'un kabartma figürü ile kafatasları bulunan gemi, kısa sürede birçok kişinin dikkatini çekti.

Caddeden geçenler geminin önünde durarak hatıra fotoğrafları çektirdi. Gemiyi gezen Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, işletmecilere bol kazanç diledi. Yüksel, geminin Marmaris turizmine renk katacağını vurguladı. 

Şirket yetkilisi Ali Berk, gazetecilere yaptığı açıklamada, tur şirketleriyle yaptıkları görüşmeler sonunda, Marmaris'te böyle bir gemiye ihtiyaç olduğuna karar verdiklerini söyledi.

- "En büyük korsan gezi teknesi"

"Barbosa"nın gelmesini tur acentelerinin de dört gözle beklediğini belirten Berk, "Geminin adını 'Barbosa Marmaris' olarak değiştireceğiz. 46 metre uzunluğunda, 11 metre genişliğinde, 400 yolcu kapasitesine sahip bu gemi, Türkiye ve Avrupa 'nın en büyük korsan gezi teknesi" dedi.

Marmaris'te artık rutin hale gelen günlük turlara yeni bir renk katmak gerektiği düşüncesiyle bu gemiye yatırım yaptıklarını ifade eden Berk, "Korsan gemisi konseptindeki bu deniz aracımızla genelde çocuklu aileler için turlar yapmayı planlıyoruz. Bu bölgede olmayan farklı bir tur çeşidimiz olacak" diye konuştu. 

Gemide görev yapacak 15 kişilik animasyon ekibinin, turistlere eğlenceli saatler yaşatacağını anlatarak, şöyle konuştu:

"Animasyon ekibi gidilecek koya temsili olarak hazineler yerleştirecek. Korsan kıyafetleri giydireceğimiz çocuklar, bu hazineyi bulmaya çalışacak. Bulanlara çeşitli hediyeler vereceğiz. Büyükler için ise gemide köpük partisi gibi eğlenceler düzenleyeceğiz."