Köyceğiz Gölü'nün taşması

Köyceğiz Gölü'nün taşması
Köyceğiz Gölü'nün taşması
-Köyceğiz'de etkili olan yağışların ardından kuvvetli lodosun da etkisiyle taşan Köyceğiz Gölü'nün bir kısmı çekildi

MUĞLA (AA) - Köyceğiz ilçesinde etkili olan yağışların ardından kuvvetli lodosun da etkisiyle taşan Köyceğiz Gölü'nün bir kısmı, lodosun etkisini kaybetmesinin ardından çekilmeye başladı.

Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe merkezindeki kordonun bazı kısımlarında suların çekildiğini bildirdi.

Lodosun dinmesiyle gölün yavaş yavaş normal seviyesine gerilediğini anlatan Demirkale, "Yüksek alanlarda sular yaklaşık 5 metre çekildi. Kordonun alçak olan iki ucunda ise az miktarda su var. Şiddetli yağışlar ara verirse göl eski seviyesine gelecektir" dedi.

İlçeye bağlı Çandır, Sultaniye, Hamitköy, Kavakarası mahallelerindeki arazilerden de suyun çekilmeye başladığını belirten Demirkale, hasar olan alanlarda ön incelemenin yapıldığını, suların tamamen çekilmesiyle yeniden inceleme yapılacağını ifade etti.

Şiddetli yağışların ardından lodosun da etkisiyle gölün taştığını hatırlatan kafe işletmecisi  Yaşar Kaya, iş yerinin bir kısmını su bastığını anlattı. Kaya, "Masaları ve sandalyeleri kaldırmak zorunda kaldık. İki günlük lodostan sonra sular çekildi. Biz de tekrar çalışmaya başladık."

Suların çekilmesiyle vatandaşlar kordonda yürüyüşe çıktı.


  ETİKETLER:

  ilçe

  ,

  ,

  İnceleme

  ,

  yaşar

  ,

  muğla