Köyceğiz'deki orman yangını

Köyceğiz'deki orman yangını
Köyceğiz'deki orman yangını
- Yangın, karadan ve havadan yapılan müdahale sonucu 5 saatte kontrol altına alındı - Muğla Orman Bölge Müdürü Kara: - "Çok ciddi bir yangındı. Muğla ve yakın illerden gelen ekiplerimizin yoğun çabaları sonucu yangının büyümesini engelleyebildik"

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde çıkan ve rüzgarın da etkisiyle büyüyen orman yangını, ekiplerin uğraşları sonucu kontrol altına alındı.

Döğüşbelen Mahallesi Balıklı mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüdü. Yangına, Muğla ve ilçelerinden gelen ekiplerin yanı sıra İzmir , Antalya , Aydın ve Denizli'den 2 uçak, 8 helikopter, 41 arazöz, 7 dozer, 5 ilk müdahale aracı, 205 orman yangın söndürme işçisi, 50 teknik eleman müdahale etti.

Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara ve Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, yangın bölgesini havadan inceledi. Kara, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının ilerlemesini tamamen kestiklerini ancak çalışmaların bitmediğini söyledi.

Buradaki ilk işlerinin yangının büyümesini önlemek olduğunu belirten Kara, "Ne kadar alanın yandığı daha sonra ortaya çıkacak. Çok ciddi bir yangındı. Muğla ve yakın illerden gelen ekiplerimizin yoğun çabaları sonucu yangının büyümesini engelleyebildik" dedi.

Kara, ekiplerin gece boyunca da soğutma çalışmasını sürdüreceğini dile getirdi.