Kurban Bayramı kutlanıyor

Kurban Bayramı kutlanıyor
Kurban Bayramı kutlanıyor
- Muğla Valisi Çiçek, bazı kamu kurumları, huzurevi, hastane ve cezaevini ziyaret etti

MUĞLA (AA) - Muğla'da bayramlaşma programı düzenlendi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Kamil Köten, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Müftüsü Abdurrahman Koçak ile bayramlaşma ziyaretlerinde bulundu.

Çiçek ve beraberindekiler Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde Dernek Başkanı Mehmet Akkuş, yönetim kurulu üyesi Emekli Albay Sezai Kanlıyer ile şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları tarafından karşılandı.

Ziyarette konuşan Çiçek, devletin her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu, bölücü terör örgütünün hiçbir zaman Türkiye 'yi bölmeye gücünün yetmeyeceğini ifade etti.

Çiçek, şehit aileleri ve gazilerin her zaman yanlarında olduğunu belirterek, "Bu vatan için en değerli şeyini, canını veren şehitlerimizin yakınlarına, gazilerimize ve gazi yakınlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hassasiyetle ne yapılması gerekiyorsa yapacağımızdan emin olun" dedi.

Daha sonra Muğla Cezaevine geçen heyet, buradaki tutuklu ve hükümlüler ile nöbet tutan Mehmetçikle bayramlaştı. Vali Çiçek ve beraberindeki heyet İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret etti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçen heyeti Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu karşıladı.

Heyete Himoğlu tarafından yapımı devam eden hastanenin son durumu hakkında kısa bir brifing verildi. Vali Amir Çiçek ve beraberindeki heyet, hastalarla bayramlaşmanın ardından Muğla Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde kalan yaşlıları ziyaret etti.

Çiçek ve beraberindekiler yaşlıların ellerini öperek bayramlarını kutladı.

Yaşlılarla yakından ilgilenen Çiçek, ihtiyaç duyulması halinde devletin bütün imkanları ile her an yanlarında olduklarını söyledi.

Huzurevinde kalan yaşlıların bayramlarını kutlayan Çiçek, "Bayramlar birlikte güzeldir Bayramlar dayanışma, birlik ve sevgi zamanıdır Muğla'nın en büyük ailesine yeni katılanlar görüyorum. Koruma ve bakım altındaki çocuklarımız, Sevgi evlerindeki çocuklarımız ile huzurevinde kalan yaşlılarımız bir arada. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın" diye konuştu.