Kürek takımları Fethiye'de kampa girdi

Kürek takımları Fethiye'de kampa girdi
Kürek takımları Fethiye'de kampa girdi
-Ilıman iklimi ve durgun denize sahip Fethiye ilçesi, kampa giren Romanya Kız ve Erkek Kürek Milli Takımı ile Galatasaray Kürek Takımını ağırlıyor

MUĞLA (AA) - Romanya Kız ve Erkek Kürek Milli Takımı ile Galatasaray Kürek Takımı, Fethiye'de kampa girdi.

Fethiye Belediyespor Tesisleri'nde kampa giren takımlar, ılıman iklimi ve durgun denize sahip ilçede çalışmalarını sürdürüyor.

Galatasaray Kürek Takımı Yardımcı Antrenörü Gökhan Aksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kampa 23 sporcu ile katıldıklarını söyledi. Köyceğiz'de 27 ve 28 Şubat'ta düzenlenecek milli takım seçmelerine kadar kampı sürdüreceklerini kaydeden Aksu, 7 ve 8 Mart'ta da Türkiye Şampiyonası'na katılacaklarını dile getirdi.

Aksu, kamp süresince hem milli takım seçmelerine hem de şampiyonaya günde 2 antrenmanla hazırlandıklarını vurguladı. Kulüp olarak kamp için 16 yıldır Fethiye'yi tercih ettiklerine değinen Aksu, iklim ve deniz olarak ilçenin bu spora çok uygun olduğuna işaret etti.

- 4 bin metrelik doğal körfez

Fethiye Belediyespor Koordinatörü Nasuf Dinçer ise 2001 yılından bu yana Fethiye Belediyespor kürek takımını çalıştırdığını belirtti. İlçedeki gençlerin daha sağlıklı ortamda bulunması, boş zamanlarını değerlendirmesi ve okul döneminde aldıkları sportif eğitimlerin devamını sağlamaya çalıştıklarını anlatan Dinçer, şöyle konuştu:

"Her yıl 4-5 takım buraya kampa geliyor. Bu yıl biraz daha fazla takım geldi. Türk takımlarının yanı sıra ilçemizi yabancı takımlar da tercih ediyor. Balkan ülkeleri de artık bizi tanımaya başladı. Sırbistan, Bulgaristan, Romanya, Kanada, Avusturya'dan gelen takımlarımız var. Bu yıl, Romanya'dan gelen ekip kalabalık geldi. Türk milli takımımız da 20 Şubat'ta gelecek."

Dinçer, yaklaşık 4 bin metrelik doğal körfezi ile kürek sporuna hitap eden ilçenin daha fazla Avrupa ülkesi takımını ağırlaması için çalıştıklarını sözlerine ekledi.