Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Muğla Valisi Çiçek: - "Türkiye'mizin birlikte yaşamaya ihtiyacı var. Müslüman vatandaşlar olarak bizden farklı olan insanları ayırt etmeden onlara hoşgörülü davranmamız gerekiyor"

MUĞLA (AA) - Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Muğla Müftüsü Abdurrahman Koçak ve beraberindeki heyet, Muğla Valisi Amir Çiçek 'i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çiçek, Kutlu Doğum Haftası'nın bir farkındalık ve bilinç yaratma haftası olduğunu söyledi.

Özellikle bu yıl ana tema olarak belirlenen "Peygamber Efendimiz ve birlikte yaşama ahlakı"nın çok önemli bir tema olduğunu belirten Çiçek, "Peygamber Efendimiz, hoşgörü sahibi ve her yönüyle örnek olmasının yanında birlikte yaşamayı çok iyi sağlayandır. Biz Müslümanlara çok iyi bir örnektir. Türkiye 'mizin birlikte yaşamaya ihtiyacı var. Müslüman vatandaşlar olarak bizden farklı olan insanları ayırt etmeden onlara hoşgörülü davranmamız gerekiyor" dedi.

Vali Çiçek'i Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine davet eden Müftü Koçak ise hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleneceğini anlattı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti, mehter yürüyüşü, gül dağıtımı, konferanslar ve çeşitli etkinlikler yapılacağını belirten Koçak, "1986 yılından bu yana miladi takvime göre Kutlu Doğum Haftası kutlanmaktadır. Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bir tema belirlemektedir. Belirlenen tema doğrultusunda konferanslar verilmektedir" diye konuştu.